książki

Planujesz w życiu każdy krok? Uważaj, to może się zemścić. „Zastępcza żona”.

   Eileen Goudge w swojej powieści poruszyła temat, który prawdopodobnie spędza sen z powiek wielu rodzicom, którzy otrzymują diagnozę o nieuleczalnej chorobie. Mieliśmy już filmy, gdzie umierająca matka koniecznie chciała wybrać swoją następczynię, po to, żeby jej dziecko miało najlepszą macochę na świecie. U mnie ten pomysł od razu budzi dzwonki alarmowe, bo przecież drugie z rodziców ma swój własny rozum, a zakochać się nie można na zawołanie.

   Bohaterka „Zastępczej żony” również chce zrobić coś podobnego, tyle, że ona ma lepsze możliwości niż inni, ponieważ prowadzi wyjątkową agencję matrymonialną. Postanawia wyswatać swojego przystojnego męża, który świata poza nią nie widzi z kobietą, która według testów psychologicznych będzie idealna dla niego. W tej swojej chęci kontrolowania rzeczywistości, nie widzi, że jej mężczyzna poczuł się tym głęboko zraniony.

    Powieść pomimo ciężkiego tematu nie jest dołująca. Dostajemy trochę psychologii małżeńskiej, trochę całkiem gorącego romansu i dość zaskakujące zakończenie. Dla mnie to kawałek dobrej, wciągającej opowieści, choć może nie mistrzostwo świata. Na oderwanie się od rzeczywistości i poruszenie zmysłów wszelkich się nadaje. Mi się podobała 🙂

zastępcza żona

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s