film

„Szybcy i wściekli 8” uczta dla automaniaków i nie tylko.

Ten film jest skazany na sukces. Grają w nim tacy faceci, że oczu nie można oderwać, a swoją drogą, jak oni to robią, że tak świetnie wyglądają? Van Diesel i Jason Statham ( Transporter) maja po 50 lat (!) a Dwayne Johnson ( Król Scorpion) 45. Chryste Panie, co to za roczniki?! Góra mięśni, uroda modeli i jak oni się ruszają?! Który z młodych aktorów by im dzisiaj dorównał? I do tego jeszcze Charlize Theron. Jest na pewno masa pięknych aktorek, ale to ona pasuje do tego towarzystwa, jak ulał. Piękna i zimna jak absolutne zero. I jakoś nie straciła na swojej urodzie, choć ma już 42 lata. Może to magiczne działanie kamer, a może po prostu oni tak potrafią o siebie zadbać, że młode pokolenie zostawiają daleko w tyle?
No dobra, dosyć kadzenia. Nie jest to film z gatunku ambitnych, który porusza ważne dla ludzkości problemy. Nie powiem, że pochwalam dwie godziny mordobicia i masakrowania, ale jest przy tym tyle akcji, tyle wyścigów, pościgów, że człowiek trochę już się znieczula na strugi lejącej się krwi. Jak w grach video.
To znieczulenie chyba staje się zbyt powszechne, ponieważ film dostał kategorię” bez ograniczeń wiekowych”. Ludzie, obudźcie się! Takiej agresji i przemocy nie powinny oglądać małe dzieci!. Koło mnie siedziała rodzina z trójką maluchów i gdy słyszałam trzask łamanych kości, odruchowo zerkałam na te 7-mio, może 8-mio latki.

Rodzice, apeluję do Was! – Takie filmy nie nadają się dla tak młodych systemów nerwowych! Potem płaczemy, że znieczulica, a co ma być, jeśli od najmłodszych lat sami pakujemy dzieciom do głowy, że pranie się po pyskach i urywanie głów z wdziękiem, to fajna zabawa?

A tak w ogóle, to jeśli idziemy na film, utrzymany w takiej konwencji, to oczywiście wiemy, czego się spodziewać. Nie wyobrażam sobie starszych ludzi, którym by się to spodobało ( ale może się mylę) jednak reszta będzie zadowolona. Super auta, super ucieczki, super aktorzy. Czysta rozrywka, jeśli oczywiście nie zastanawiamy się głębiej, dlaczego kino idzie w takim kierunku.
Ale film naprawdę mnie rozerwał i akurat na to miałam ochotę. Gdyby nie te maluchy obok, to może nawet nie zwróciłabym uwagi na to, że ktoś wg mnie niezdrowy na umyśle zakwalifikował tyle brutalności do kategorii: film rodzinny. Dla mnie to jest masakra.

Ach, zupełnie bym zapomniała, że wypada choć jedno zdanie o fabule napisać… Tak więc, Charlize Theron gra bezwzględną terrorystkę, która szantażem zmusza Doma (Van Diezel) do wykonania kilku niebezpiecznych zadań. Niestety, żeby się z nich wywiązać, Dom musi zdradzić przyjaciół. No i tyle chyba wystarczy 🙂 No dobra, film jest OK.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s