film

Zdążyć na „Pociąg do Darjeeling”

Co takiego mają w sobie Hindusi, że nawet jeśli coś się rozpada, to i tak jest we wszystkich kolorach tęczy? Dziadowski pociąg, pełen nędzarzy, ale i tak zachwyca, wręcz poraża oczy nasyconymi barwami pomarańczy, turkusu, zieleni i różu… Człowiek nie widzi tych odrapanych ścian, a gdy już przejdzie do pierwszej klasy, to czuje się jak w pałacu maharadży.

Owen Wilson, Adrien Brody i Jason Schwartzman ( współautor scenariusza) grają synów, którzy po śmierci ojca zupełnie tracą ze sobą kontakt i jeden z nich pewnie na skutek przeżyć związanych z wypadkiem na motorze, postanawia odbudować braterskie więzi. Zmusza braci, żeby pojechali z nim w długą podróż pociągiem do Darjeeling, gdzie w tajemnicy przed nimi odnalazł matkę. Łatwe to nie było, ponieważ kobieta zawsze żyła po swojemu i niespecjalnie interesowała się dziećmi, zwłaszcza dorosłymi, a tu trzech facetów nagle zapragnęło ogrzać się w blasku matczynej miłości. Co z tego wynikło, co znaleźli w Indiach i czy ta podróż wyszła im na dobre, musicie oczywiście sami zobaczyć. Przy okazji nacieszycie oczy kolorami kwiatów, tkanin, farb i przyrody.

Wariacki pomysł podróży raczej nie zdarzyłby się w prawdziwym życiu, ale film obejrzałam z przyjemnością. Owen Wilson gwarantuje, że będzie zabawnie, nawet jeśli przeżywa dramat, a Adrien Brody potrafi grać nie tylko postaci tragiczne. Nazwisko – Wes Anderson, reżyser i współautor scenariusza też zachęca do obejrzenia tego filmu, zwłaszcza jeśli ktoś lubi klimaty poważne, przedstawione w sposób nie do końca poważny.
8 gwiazdek 🙂

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s