film

Samotność w związku – „Spragnieni miłości”

   „Spragnieni miłości” to oryginalny obraz Wong Kar Wai’a z 2000 roku, który po kolejnym obejrzeniu jeszcze zyskuje. Mamy tu do czynienia z dramatem romantycznym, ale już samo to, że nie nakręcili go Amerykanie, ani Europejczycy, a aktorzy mówią w „dziwnie” brzmiącym języku, jest wyjątkowe. Film został doceniony i przez krytyków i przez publiczność, a w sieci dostał trochę ponad 8 gwiazdek

Nie dziwi mnie to, ponieważ produkcji z takim klimatem praktycznie się nie spotyka. Przepiękna aktorka – Maggie Cheung jest jak idealny, rajski kwiat wśród brudnych, odrapanych scenerii. Jej niesamowite sukienki, a raczej to, jak ona wygląda w tych sukienkach, tak bardzo kłóci się z otoczeniem, że wydaje się odrealnione. Od początku do końca ta historia wygląda nierealnie, choć przecież nie jest wcale oryginalna. Ona ma męża, on ma żonę, a ponieważ są sąsiadami, mijają się każdego dnia. A potem odkrywają, że są zdradzani i zaczynają spotykać się początkowo tylko po to, żeby zagłuszyć ból i samotność.

   Cały ten film jest jak wiersz beznadziejnie zakochanego poety, gdzie bohaterowie krążą wokół siebie, niczym łabędzie na jeziorze. Nieważne, czy leje, wieje czy słońce świeci, one emanują swoim blaskiem i bardzo chcemy, żeby im się udało. Każdego dnia dokonują wyborów, aż w ich życie wtrąca się los.

Włączyliśmy sobie dramat, więc jakby z założenia wiadomo, że coś pójdzie źle, ale film i tak polecam ze względu na oryginalność, idealnie dopasowaną muzykę, scenografię i piękną Maggie.
9 gwiazdek – za poetycki klimat, muzykę i Maggie.

Prawdopodobnie nigdy bym go nie obejrzała, gdyby nie polecił mi go znajomy 🙂 Szkoda, że tego typu produkcje nie mają siły przebicia w mediach. I znowu to Gutek-film się sprawdził.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s