film

„Snowpiercer Arka przyszłości”

   Powiem tak, może to nie był ten moment, możliwe że tego dnia powinnam dla odmiany obejrzeć komedię romantyczną, ale niestety wybrałam film sci-fi „Snowpiercer Arka przyszłości”. Oczywiście nie był to absolutny przypadek, ponieważ moje poprzednie tytuły też należały do tego gatunku i w związku z tym wszystkowiedzący internet podrzucił mi to kukułcze jajo.

   Zainteresował mnie pomysł i nie ukrywam – nazwiska dwójki świetnych aktorów: Ed Harris i Tilda Swinton. Fabuła trochę podpada pod film katastroficzny, a ten rodzaj kina również lubię, więc włączyłam…

   Fabuła: naukowcy postanowili efekt cieplarniany zredukować cudownym gazem, wpuszczonym do atmosfery i spowodowali zlodowacenie całej planety. Przeżyła tylko garstka ludzi, którzy zostali uwięzieni w specjalnym, samowystarczalnym pociągu. I oczywiście byli tam pasażerowie klasy pierwszej, którym wiodło się doskonale i ludzie z tyłu pociągu, mieszkający, gorzej, niż bydło. Wiadomo, że w takich sytuacjach pojawia się zbawiający świat bohater, któremu coś się wydaje. Przyznam, że gdy tak o tym piszę, to wychodzi mi nawet interesujący wątek. W rzeczywistości wymęczyłam się strasznie i podsumuję to jednym słowem: masakra.

  Film miał światową premierę w 2013 roku i jakoś zupełnie mi umknął. Teraz się nie dziwię. Pewnie zszedł z ekranów po kilku dniach.
3 gwiazdki, wyłącznie za pomysł.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s