film

Czy nowa „Mumia” powtórzy sukces starej?

Tom Crouise czego się nie dotknie, to da się to obejrzeć. To wielka zaleta, ale ciekawi mnie, czy sam wybiera scenariusze? Ostatnio wyspecjalizował się w science fiction, a to jest bardziej fantasy, jednak i tutaj może się popisywać skokami, ucieczkami, upadkami itp. Facet wciąż się trzyma, wygląda dobrze i być może właśnie dorwał kolejną kobietę życia w osobie współbohaterki – blondwłosej pani archeolog. Zapowiada się kolejny cykl, tak więc zobaczymy jeszcze tych bohaterów.
Co do Toma, to chyba starał się być swobodnie zabawny, z tym że trochę mu to nie wyszło. Gdy się porównuje klasyka – „Mumię” z 1999 roku z Rachel Weisz i Brendanem Fraserem to niestety nowy obraz konkurencji nie wytrzymuje, choć budżet pewnie był 2x większy.
Temat w sumie jest podobny, bo hulaka i złodziej antyków trafia na poważna panią archeolog i razem budzą obłożoną wszelkimi klątwami złą kobietę, która próbuje wskrzesić boga życia i śmierci Seta.
Oczywiście jest masa fajnych animacji, akcja jest szybka, fabuła nawet trochę rozbudowana, ale oryginalnych pomysłów raczej nie ma. O ile tej starej „Mumii” daję 10 gwiazdek, o tyle „Mumia” Toma Crouisa dostaje u mnie 7.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s