film

Ben Affleck reżyserem „ARGO”

   Dawno już nie oglądałam filmu, który tak trzyma w napięciu. To wrażenie potęguje świadomość, że historia jest oparta na faktach i nawet jeśli filmowcy trochę je nagięli, to i tak wydaje się niewiarygodna. „Operację Argo” wyprodukował Ben Affleck do spółki z Georgem Clooney’em i na pewno na tym nie stracili. Film zebrał chyba wszystkie prestiżowe nagrody 2013 roku. Dodatkowo Ben Affleck sprawdził się jako reżyser i odtwórca głównej roli, co zwykle nie wychodzi za dobrze.

   Jak zwykle nie będę się zbytnio zagłębiała w fabułę, ale nie mogę pominąć faktu, że agent CIA, który zaplanował całą operację został wpisany na listę 50-ciu największych asów wywiadu. Akcja ma miejsce w 1980 roku, po tym, jak w Teheranie ludność zaatakowała ambasadę amerykańską i uwięziła jej pracowników na ponad rok. W trakcie ataku szóstka dyplomatów uciekła z budynku i ukryła się u Ambasadora Kanady. Nie będę tu oceniała kto i co powinien zrobić, ani rozpisywała się na temat sytuacji politycznej, ale fakty są takie, że nikt ich nie potrafił stamtąd wyciągnąć i było tylko kwestią czasu, aż po nich przyjdą i wystrzelają dla przykładu, nie oszczędzając również ambasadora i jego żony.

   Film jest świetnie zmontowany i choć akcja jest szybka i jednocześnie mamy obraz z kilku miejsc, nie gubimy się, nie męczymy, tylko ciśnienie nam skacze.
Dam mu 10 gwiazdek, bo już dawno tak się nie zestresowałam, oglądając hollywoodzki film.

No i znów ściągnął go Gutek Film. Oglądajcie go do końca, ponieważ dosłownie po napisach jest informacja na temat późniejszych losów bohaterów.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s