film

Oryginalny obraz SF – „Odwróceni zakochani”

   Wyobraźnia nie zna granic i możliwości filmowców również. Nagrają, albo z animują wszystko, co człowiek wymyśli, a w tym wypadku jest to coś naprawdę nowego. Dwie planety, albo świat podzielony na dwie części przez strefę, gdzie grawitacja się odwraca. Wydaje się, że wystarczy tylko przejść przez ten obszar i wszystko będzie tak jak powinno, jednak nie w tej historii. Tutaj człowiek z jednej strefy owszem, może przejść do drugiej, ale będzie unosił się jak balon napełniony helem. Tak więc, żeby nie odlecieć jest zmuszony się czegoś trzymać, albo się dociążyć. Takie jest z grubsza tło dla historii chłopca i dziewczynki, którzy przez przypadek znaleźli sposób, żeby spotykać się w miejscu przewężenia. Niestety ktoś to odkrył i drastycznie przerwał. Chłopak jednak nie zapomniał o dziewczynie i przez kolejne lata planował przedostanie się do drugiej strefy i odnalezienie jej. Co z tego wynikło, musicie sami zobaczyć.

   Film jest trochę mroczny, trochę romantyczny, z wyjątkowym tłem i do tego tę dziewczynę gra zjawiskowa Kirsten Dunst, którą bardzo lubię. Partnerował jej Jim Sturgess i uważam, że w tej roli całkiem dobrze się odnalazł. Reżyser – Juan Diego Solanas nakręcił film, który nie mógł być sukcesem kasowym. Jest zbyt nietypowy, żeby zachwycić szerszą publiczność. Trwa 1 godzinę i 53 minuty i ani chwili się nie nudziłam. Obserwowałam każdy drobiazg, wnętrza, krajobrazy, kapiącą wodę i myślałam sobie, że naprawdę nieźle to wymyślił. Przypomnę, że to jest obraz z 2012 roku, a zdjęcia zostały nakręcone w Kanadzie. Ostatnio w kilku filmach widziałam podobne odwrócenie horyzontu, tak więc, pomysł został powielony.

   Uważam, że takich filmów nie da się oceniać w kategoriach logicznych, bo to jest sci-fi i może się tam dziać wszystko, co sobie scenarzysta wymyślił. Oczywiście nie powinno być tak, że w jednej scenie coś działa inaczej, niż w drugiej, ale ja aż takich zgrzytów nie zauważyłam. Być może sprawiła to wyjątkowa, mroczna atmosfera filmu i jego fantastyczne animacje, ale nawet jeśli coś tam było nie tak – film mi się  podobał.
Daję mu 8 gwiazdek za pomysł i piękną wizualizację.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s