książki

„Kasacja” – fenomen Mroza dotarł też do mnie.

   Doświadczona, kontrowersyjna prawniczka z niewyparzoną buzią i spokojny wyważony aplikant. Ta para różniąca się jak ogień i woda podbija serca polskich czytelników i wcale się nie dziwię. O ile historyczna opowieść Mroza nie do końca mi się podobała, to „Kasacją” zostałam zupełnie kupiona. Autor stworzył ciekawe, wyraziste postacie, inteligentną fabułę i jak przystało na dobry thriller, zaskakujące zakończenie.
Co prawda nie przeczytałam tej książki osobiście – zrobił to za mnie Krzysztof Gosztyła, ratując tym sposobem moje oczy i umilając czas podczas podróży, ale nie sądzę, żeby to specjalnie zmieniło mój odbiór. Czytający książkę lektor może co prawda ją spalić, może też poprawić, ale nie na tyle, żeby się człowiek nie mógł od niej oderwać. Od „Kasacji” nie sposób się odłączyć, aż do momentu, gdy się dowiemy, jak cała sprawa się zakończy.

   Lekko napisane dialogi, pełne przytyków, brawurowych sarkazmów z powodzeniem osładzają cytowane artykuły i cały ten prawniczy bełkot. Jestem naprawdę pod wrażeniem i już ściągam sobie część drugą. Moje oczy ostatnio mocno się nadwyrężyły, więc na nowo wracam do audiobooków. Polecam je, jako doskonały środek na nie marnowanie czasu podczas jazdy w korku, podróży samolotem czy pociągiem, sprzątaniu, gotowaniu, czy innych czynnościach nie wymagających specjalnej pracy mózgu. Dzięki temu doba nam się rozciąga, a my poznajemy kolejne powieści.

A teraz fabuła w telegraficznym skrócie.
Mecenas Joanna Chyłka dostaje do obrony klienta, którego oskarżono o dokonanie morderstwa ze szczególnym okrucieństwem. Młody mężczyzna nie współpracuje jednak ani ze swoją adwokatką, ani z nikim innym. Milczy jak grób, a Joanna próbuje na własną rękę znaleźć jakiś punkt zaczepienia. Pomaga jej w tym aplikant, który po pierwszym spotkaniu z Chyłką, zaczął poważnie rozważać, czy na pewno chce pracować w tej kancelarii, choć jest ona najlepsza w Polsce. Co z tego wyniknie? Przekonajcie się sami. Polecam.

seria z chyłka

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s