książki

Nocna akcja na Simos – Jack Higgins

   Jack Savage – były brytyjski komandos jest specjalistą od wyławiania różnych rzeczy z głębin, choć po wypadku, jaki mu się przytrafił robi to z coraz większym trudem. Próbuje nie mieszać się do polityki, nie działać nielegalnie, ale od czasu do czasu daje się skusić na jakąś nietypową akcję. Jego finanse są w kiepskim stanie i dlatego przyjmuje zlecenie od greckiego milionera.

   Tym razem stanął na nogę nieodpowiednim ludziom i choć jest twardzielem, musi się nagiąć. Jest tam, jak to u Higginsa piękna dziewczyna, szpiedzy, terroryści i w ogóle zakazane gęby, ale jest też trochę miejscowych relacji między Turkami i Grekami. Temat to był trudny i budził ogromne emocje zwłaszcza wśród zainteresowanych stron. Pamiętajmy, że autor pisał swoje powieści w latach 70 – 80-tych, tak więc od tamtego czasu mogło się trochę pozmieniać.

nocna akcja na simos 1

   Powieść napisana jest w pierwszej osobie i to Jack opisuje nam wszystkie wydarzenia. Kim jest Jack? Facetem w średnim wieku, który kiedyś brał udział w spektakularnych akcjach tajnych służb, a teraz zarabia na życie nurkowaniem. Robi to do spółki ze swoim przyjacielem, któremu wybacza bardzo wiele, a dlaczego? Ponieważ czuje, że jest mu to winien. Tak więc czasy świetności ma już za sobą, gdy spotyka młodziutką, piękną Sarę. Jak to się skończy – trzeba przeczytać 🙂

Dobrze napisana, wciągająca, bez zbędnych opisów, sama akcja. I przygoda oczywiście.

   W każdym razie książkę przeczytałam szybciutko (jest niespecjalnie obszerna), zrelaksowałam się i prawie zapomniałam. Prosty odpoczynek w letni dzień i właśnie na taką przygodówkę miałam ochotę.

7 gwiazdek – za szybką akcję i agenta Jacka Savage

Wydawnictwo PRIMA 1994 rok, 205 stron

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s