książki

Zawody dotknięte alkoholizmem – „Rewizja”

    Remigiusz Mróz nie oszczędza swojej bohaterki i tym razem mecenas Chyłka zmaga się nie tylko ze złoczyńcami, spiskami i tajnymi służbami, ale głównie z samą sobą. Jej styl bycia i życia z pewnością przysparza wrogów, jednak w tej opowieści głównym wrogiem jest alkohol. Nie jest tajemnicą, że istnieją zawody szczególnie „narażone” na alkoholizm, a cechą główną ich wszystkich jest stres. Nie brakuje go w pracy prawnika, tak więc i ten temat znalazł się na tapecie autora.

   „Rewizja” to już czwarta część cyklu o Chyłce i Zordonie, i choć sprawy, które prowadzą nadal są zawiłe, ciężar głównego wątku przenosi się coraz bardziej na ich wzajemne relacje. Co jeszcze wymyśli autor i jakie kłody rzuci im pod nogi dowiem się już niedługo, ponieważ zakupiłam piąty i póki co ostatni tom. Tym razem również ma formę audiobooka i przy tej wersji pozostanę, ponieważ czytający powieści Mroza Krzysztof Gosztyła jest po prostu rewelacyjny. Czasem zastanawiam się, czy gdybym sama to czytała, również tak samo by mnie wciągnęło.

   Oczywiście można się przyczepiać do wiarygodności poszczególnych postaci i w ogóle całej tej sytuacji procesowej, ale gdy już się poznało trzy części, to kolejna niejako wpada z rozpędu. Przyznam, że już trochę mnie ten temat zmęczył, ale i tak od książki nie mogłam się oderwać. Czekałam na rozwiązanie wątku Chyłka – Zordon, no i autor zmusił mnie, żebym dalej czekała. Mam nadzieję, że już szóstej części nie będzie, albo chociaż w jakiejś innej konwencji, bo tym bohaterom trochę odpoczynku się należy. Tom czwarty polecam.

„Rewizja” została ogłoszona książką roku 2016. Czy kolejna część będzie trzymała poziom?

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s