z życia wzięte

Czekać na ładną pogodę?

Prognozy pogody ostatnio ciągle zapowiadają deszcze i w zasadzie leje w całej Polsce, ale jednak nie przez cały czas. Czekałam na dobrą pogodę, żeby wyrwać się z miasta i pochodzić po górkach, a tu ciągle, jak nie deszcz, to coś mi wypadało. W końcu postanowiłam zignorować deszcz i uciekłam w Beskidy. Pominę fakt, że zamiast jechać 3 godziny jechałam prawie 6, i że mój pokój ( zarezerwowany przez internet) okazał się prawie beznadziejny, bo w końcu znalazłam się tu gdzie chciałam. Zerwałam się rano i pobiegłam do szlaku na Błatną i o dziwo wcale nie byłam tam sama. Nie będę tu opowiadać, jak ledwie się doczołgałam do schroniska, ale za to na górze zjadłam schabowego, jak z dawnych czasów, który ledwie mieścił się na talerzu 🙂 i znalazłam regalik z takimi o to perełkami.
biblioteka w schronisku
Kto jeszcze pamięta „Tomka w krainie kangurów”, albo „Złoto gór czarnych”?

Następnego dnia niestety pogoda była beznadziejna, ale gdy tylko trochę przestało lać, postanowiłam opuścić schronienie i z nastawieniem, że wrócę, jeśli się bardziej rozpada, znowu weszłam na Błatną. Tym razem w schronisku było tyle ludzi, że zbrakło miejsc przy stołach i po raz kolejny przekonałam się, że ludzie deszczu się nie boją i jak postanowią gdzieś wejść, to po prostu wchodzą.
Spędziłam w Jaworze 3 dni i gdy pomyślę, że ten czas przesiedziałabym w domu, to naprawdę się cieszę. Poruszałam się, dotleniłam, zjadłam boskie ozorki w sosie chrzanowym i cudownie się zresetowałam. A o mały włos nigdzie bym nie pojechała. I tak podsumowując polecam czasem zmienić otoczenie, niezależnie od prognozy pogody 🙂
szlak w Beskidach

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s