książki

Ciało – Tess Gerritsen

   W ręce Kat – lekarza sądowego – wpada ciało młodej kobiety o nieznanej tożsamości. Do tego przyczyny jej śmierci są tajemnicze, a Kat jest typem osoby, która nie spocznie dopóki nie wyjaśni wszystkiego, co jej nie pasuje. Zaczyna od wykonania telefonu pod numer, który denatka miała zapisany na pudełku od zapałek. Mężczyzna, który do niej oddzwania okazuje się szefem dużej firmy farmaceutycznej i to nasuwa Kat przypuszczenie, że może mieć z tym coś wspólnego. Według naszej bohaterki jej dziewczyna nie zmarła tak po prostu z przedawkowania, ale zażyła jakiś nowy narkotyk, który mógł powstać tylko w dużym laboratorium. Mężczyzna natychmiast przyjeżdża do prosektorium i Kat wyraźnie widzi strach w jego oczach. Nie pasuje jej na bandziora, ale gołym okiem widać, że coś ukrywa i Kat tak zawzięcie chce to to odkryć, że… w końcu się w nim zakochuje. Oczywiście wątek sensacyjny rozwiązuje się dopiero na sam koniec, a zanim to się stanie dostajemy kilka ładnych zwrotów akcji.

   Na okładce tej książki jest wpis Harlana Cobena. Zgadzam się z nim – nikt nie pisze lepiej thrillerów medycznych od Tess Gerritsen. Niektórzy uważają, że jak czytają kryminał, to ma być czysty kryminał, bez żadnych wątków dodatkowych. Dla mnie skupienie się tylko na suchych faktach dotyczących rozwiązania sprawy byłoby zbyt ubogie. Nie chcę czytać raportów ze śledztwa, ale interesuje mnie też całe tło, wszystkie postacie biorące udział w sztuce i to nie tylko ich wygląd i ewentualnie rys psychologiczny. Bohater z krwi i kości musi mieć coś więcej. Może dlatego pojawiło się określenie – kryminały kobiece, ale w końcu my też lubimy tego typu literaturę i jak widać ze statystyk sprzedaży jest na nią zapotrzebowanie.

  Podsumowując: książkę polecam. Czego bym o niej nie napisała, to i tak wszystko sprowadza się do tego, czy przeczytamy ją z przyjemnością. Ma swoje mankamenty – jak wszystko – ale i tak jest po prostu dobra.

cialo Tess Gerritsen
thriller medyczny
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s