książki

Ta dziewczyna – Michelle Frances

   I znowu mam dziewczynę w tytule 🙂 Tym razem to nie żaden kryminał, ale powieść obyczajowa. Oczywiście główny wątek trzyma w napięciu, ale bardziej ze względu na to, że do końca nie wiemy, kto tak naprawdę jest dobry, a kto zły.

    Temat przewodni jest dość oklepany: kochany synek dorasta, a mamusia ( Laura) nie może się pogodzić, że nie koniecznie z nią chce spędzać każdą wolną chwilę. Jednak Michelle Frances ujęła tę prostą zależność w sposób bardziej skomplikowany. Nowa dziewczyna Daniela jest śliczna, miła, ambitna i nawet podoba się Laurze, a Cherry bardzo się stara, żeby zrobić dobre wrażenie na rodzicach Daniela. Umawiają się na kolację i w zasadzie wszystko jest w porządku, choć Cherry nie do końca jest z siebie zadowolona. To spotkanie potraktowała jak występ, jak angaż do pracy, czy coś w tym stylu. Jej problem polegał na tym, że choć była bardzo zdolna, świetnie się uczyła, była dodatkowo piękną i silną istotą – pochodziła z biednej rodziny, wychowała się w strasznej dziurze i przyrzekła sobie, że nie będzie żyła jak jej matka.

   Cherry w szkole miała chłopaka, który pochodził z bardzo bogatej rodziny, ale gdy sytuacja zrobiła się poważna, rzucił ją, ponieważ nie pasowała do towarzystwa. Teraz przygotowała się lepiej. Znalazła dobrą pracę, a ponieważ nie stać jej było na porządne studia, uczyła się na kursach internetowych. Dawała radę i jej przyszłość już zaczęła się rysować interesująco, i co się stało? Bogaty narzeczony był tuż, tuż…

ta dziewczyna 2

 

    Stało się to, co często się dzieje, gdy dzieci nagle przestają być dziećmi: zazdrosna mama nie potrafiła się pogodzić z sytuacją, a dziewczyna jej syna zdążyła się zrazić, zanim obie były w stanie się do tego przystosować.

   Co w tej książce jest wyjątkowego? Bardzo ciekawie uchwycone charaktery obu pań. Jedna i druga jest wyjątkowo ambitna, niezwykle pomysłowa i nie cofnie się przed niczym.  Do samego końca szala sympatii przesuwa się raz na korzyść jednej, raz drugiej strony.

    Powieść jest określana jako thriller psychologiczny i z pewnością posiada te cechy. Autorka od pierwszej chwili potrafiła zainteresować czytelnika i tak już zostało do końca, przynajmniej u mnie. Nic mnie tam nie drażniło, język mi się podobał, a zakończenie było naprawdę zaskakujące.

8 gwiazdek. Polecam audiobooka.

 

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s