książki

Tamta dziewczyna – Erica Spindler

   Ostatnio mamy jakiś wysyp książek z dziewczyną w tytule 🙂 „Tamta dziewczyna” to klasyczny kryminał: zbrodnia, śledztwo, komplikacje i finał. Bohaterką jest Miranda – policjantka, która zostaje przydzielona do śledztwa w sprawie morderstwa znanego i powszechnie lubianego profesora miejscowego uniwersytetu.

     Miranda jest dociekliwa, dokładna, ma intuicję i bardzo ciężko pracowała, żeby zostać stróżem prawa. O trudnych chwilach z jej przeszłości wie tylko jej szef, któremu ufa bezgranicznie.  To śledztwo od początku jest jakieś lewe. Miejsce zbrodni odwiedzają nie te osoby, które robią to zazwyczaj, a już na pewno nie w takiej kolejności. Wyjątkowo brutalna zbrodnia wskazuje na zemstę skrzywdzonej kobiety i Miranda od początku idzie tym tropem. Jednak wszędzie tam, gdzie mogłaby się czegoś dowiedzieć o denacie, natrafia na mur, który według niej nie jest tylko zwykłą niechęcią do rozmowy z policją.

tamta dziewczyna 2

     Zamordowana została osoba, którą praktycznie wszyscy uwielbiali: rodzina, studenci, znajomi, po prostu wszyscy pieją peany na jego cześć, jednak Mirandzie coś się w tym ideale nie zgadza. Dodatkowo na miejscu zbrodni znajduje wycinek z gazety sprzed 15 lat i może gdyby go znalazł ktoś inny, zostałby pominięty w śledztwie. Jednak ten artykuł mówi o wydarzeniach, które Miranda dobrze znała, i o których od 15 lat starała się zapomnieć.

    Jak łatwo się domyślić, obie te sprawy się łączą, ale po drodze mamy nieprzewidziane wydarzenia, jak to w przyzwoitym kryminale. Erice Spindler udało się tak poprowadzić akcję, że prawie do końca nie mamy pojęcia, kto za tym wszystkim stoi.

Podsumowując: dobrze zbudowane postacie, ciekawy główny wątek, zaskakujące zakończenie i jak zwykle słowo na temat języka: dobrze, lekko napisana i szybko się czyta. Jak wyglądała sytuacja z literówkami niestety już nie pamiętam, ponieważ od tego czasu przeczytałam 9 innych powieści i szczegóły mi się w pamięci zatarły.

Zawsze obiecuję sobie, że spiszę najważniejsze rzeczy zanim wezmę się za kolejną książkę, ale wychodzi to różnie 🙂

Erica Spindler jest reklamowana jako bestsellerowa autorka New York Timesa, która specjalizuje się w thrillerach romantycznych. „Tamta dziewczyna” romantyczna raczej nie jest, ale może to jest wyjątek w dorobku tej pisarki. Erica wydała ponoć 30 powieści, tak więc nie próżnuje, a u nas ostatnio pojawiło się kilka jej przekładów i jeśli ktoś robi zakupy w Biedronce, to musiał się na nie natknąć 🙂

  278 stron, wydawnictwo Edipresse. 6,5 – 7 gwiazdek.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s