książki

Dieta miłośniczek czekolady – Carole Matthews

    Kto z nas nie lubi czekolady? Są tacy, na pewno, ale to tylko nieliczne wyjątki. Każdy ma jakiś swój ulubiony czekoladowy smakołyk, a cztery bohaterki tej powieści mówią o tym otwarcie.

Nie jest to broń boże kolejny poradnik o tym, jak jeść to, co się lubi i nie utyć, tylko tło dla pokazania historii czterech przyjaciółek.

   Jeśli już decydujemy się ją czytać, pamiętajmy, że pokusa jest tym większa, im bardziej lubimy czekoladę, ponieważ bohaterki wciąż wcinają jakieś smakołyki. Jedna z nich ma nawet taki zwyczaj, że robi sobie raz w tygodniu (a może w miesiącu) listę tego, co będzie chciała zjeść, a potem wykreśla pochłonięte pozycje. Tak czytałam to sobie i myślałam, że może to jest niezły pomysł, tylko czy wtedy zjadłabym tej czekolady więcej, czy mniej niż zwykle 🙂

20180731_210449

   Są przyjaciółkami od zawsze. Każda z nich jest w innej sytuacji życiowej, ale łączy ich wspólna miłość do czekolady, która pomaga w najgorszej, najprzykrzejszej, najbardziej ponurej sytuacji, i wzajemne zrozumienie.

Mamy tu perypetie damsko-męskie, firmowe, wewnętrzne, rodzinne, taka sobie mieszanka, jak to w życiu.

   Lekko napisana, całkiem poprawna powieść obyczajowa, w sam raz na wakacje. No i nie mogłam się jej oprzeć nie tylko ze względu na apetyczne zdjęcie, ale też cenę – niecałe 5 złotych. Naprawdę to mnie przeraża. Ile z tego dostanie autorka?

   W tym roku przeczytałam sporo książek, ale nie o wszystkich jest sens pisać. Niestety na rynku mamy masę dobrze prezentujących się gniotów, a ja się na nie łapię. Czytam najczęściej do końca, chyba że tomiszcze ma 500 stron i mnie denerwuje, to wtedy nawet jeśli jestem ciekawa jak potoczył się główny wątek – odpuszczam. Leży to potem na regale i się kurzy. Obiecuję sobie, że kiedyś zbiorę te wszystkie podrzutki i zrobię oficjalna listę pod hasłem: czego nie polecam.

6 gwiazdek – za pomysł z czekoladą.

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s