film

Johny English cz. 3 Nokaut

   Johny E. obecnie jest nauczycielem w szkole podstawowej. Uczy dzieci chyba geografii, ale głównie skupia się na szkoleniu ich na tajnych agentów – oczywiście w tajemnicy przed wszystkimi. I oto z Brytyjskiej Agencji Wywiadowczej wycieka lista wszystkich tajnych agentów, a ratować się trzeba. Do służby zostaje na nowo powołany agent Johny English! – i jak zwykle robi to, czego się spodziewamy – czyli masę zamieszania.

   Fabuła jest prosta i nie specjalnie oryginalna: potentat internetowy próbuje przejąć władzę nad światem poprzez cyber atak na największe serwery. Johny wraz ze swoim pomocnikiem próbuje odsunąć katastrofę i zdemaskować bandziora. Nic nowego, wiem, pamiętam co najmniej kilka filmów z podobnymi wątkami, ale tu tak naprawdę nie chodzi o fabułę, ale o wykonanie.

johny english 3

No i cóż on tam widzi?  Pająka?

 Rowan Atkinson jest nadal w doskonałej formie, a z jego minami mógłby konkurować tylko Jim Carey. Te wszystkie gagi, kretyńskie zachowania, sytuacje tak durne, że aż piękne – sprawiają, że kino trzęsie się od śmiechu, i tak myślę sobie, że każdy tam śmieje się z czegoś innego. I taki właśnie jest „Johny English” – idiotyczny i zabawny.

   Dla fanów Jasia Fasoli to pozycja obowiązkowa i w skali Rowana Atkinsona daję mu 8 gwiazdek. Nie idźcie na ten film, jeśli ten facet was drażni, bo co tu dużo mówić, nie jest to humor inteligentny. Ale jeśli bawi was jego styl, to się nie zawiedziecie. Co prawda pierwsza część wydaje mi się najlepsza z całego cyklu, ale i tak się uśmiałam. Przy scenie z rycerską zbroją płakałam ze śmiechu, choć sama nie wiem, czy po prostu nie było to poddanie się ogólnemu obłędowi. Czasem mnie samą zaskakuje, jak daję się wkręcić 🙂

Ogólnie polecam. Dla kilku scen. Dla kilku min. Dla kilku wybuchów śmiechu.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s