film

Planeta singli 2

   Tyle się ludzie napsioczyli na ten film, że o mało z niego nie zrezygnowałam. A byłoby szkoda, ponieważ to jest dokładnie taki film, na jaki wygląda, czyli naprawdę zabawna komedia romantyczna. Tak jest reklamowany, takie wnioski można wyciągnąć oglądając zwiastun, więc czegoś tu nie rozumiem – jeśli ktoś wie na jaki film idzie, to czego się spodziewa? Głębokich, trudnych przeżyć? Skoro to jest gatunek z założenia lekki, infantylny, a przy tym zabawny i romantyczny, to przecież nie będzie to ostry thriller szarpiący nerwy. Normalnie chodzi się na takie filmy, żeby złapać trochę relaksu i nie oczekuje produkcji oskarowej.

   „Planeta singli 2” – to świetnie zagrany, szybki, zabawny kawałek na odmóżdżony wieczór. Mam tam swoje dwie ulubione sceny: gdy wchodzi jogin – kamera najeżdża na twarz Karolaka i proszę państwa on już nic nie musi mówić. Druga taka scena to, gdy Iza Miko śpiewa kolędę – to trzeba zobaczyć. Według mnie śmiało może stawać w szranki z Edytą Górniak i jej interpretacją hymnu narodowego.

    Fabuła: powstaje telewizyjny show, który ma pójść na żywo w wigilijny wieczór. Para prowadzących, to poznani w pierwszej części prezenter telewizyjny i skromna nauczycielka muzyki. Problem jest tylko taki, że tuż przed startem produkcji strasznie się pokłócili i teraz mają udawać do świąt, że nadal się kochają. Są tam oczywiście inne wątki, inne pary, które przechodzą swoje rodzinne gehenny, ale nie ma co się w to zagłębiać. Film zlatuje szybciutko, człowiek się pośmieje i złapie dobry humor. Polecam.

    Oczywiście można się przyczepić, że lokowanie produktu, że pomysł jak z Bridget Jones, że tak nagle wszystko się udaje właśnie w Wigilię, ale akurat to jest założenie takich filmów. W każdym razie to, że jedna z bohaterek jest w ciąży nie jest zarezerwowane tylko dla Bridget i nie jeden jeszcze film powstanie z takim wątkiem. Dla mnie liczy się ogólne wrażenie, a ono jest dobre i ten milion osób, który już na to poszedł nie może się mylić.

7 gwiazdek i pół – za minę Karolaka 🙂

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s